Kurucumuz

Özgeçmiş

1969 yılında Konya’da doğan Ali SELEK, 1986 - 1990 yılları arasında Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak çalışmış; 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1991 – 1993 yılları arasında Mersin ve Silifke Adli Yargı Adalet Komisyonları nezdinde Hakimlik stajını tamamlayarak Hakimlik görevine başlamıştır.

1994 – 1998 yılları arasında Reyhanlı (HATAY) ve 1998 – 1999 yılları arasında Muradiye (VAN) Hakimliği görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında Yargıtay 15. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliği’ne atanan Ali SELEK, 2003 yılı Kasım ayında kendi isteğiyle ayrılana kadar Yargıtay Hakimi olarak çalışmıştır.

Yargıtay 15. Hukuk Dairesi’nin inceleme alanı olan Eser Sözleşmeleri konusunda oldukça ileri düzeyde bilgi ve tecrübe sahibi olan Ali SELEK, halen Ankara Adliyesi ile Ankara Batı Adliyesi’nde hukukçu bilirkişilik yapmaya devam etmektedir.

Özellikle eser sözleşmeleri kapsamına giren İnşaat Hukuku ( Kamu ve özel sektördeki her türlü inşaat davaları), Kamu İhale Hukuku, Tekstil, Radyo TV prodüksiyon gibi dava türleri, İİK 277 vd. ve 6183 sayılı yasaya göre Tasarrufun İptali davaları, Eşya Hukuku, Borçlar Hukuku ve Ticaret Hukuku davaları ile Enerji Hukuku ve İmar Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

2011 – 2015 yılları arasında Ankara Barosu Staj Kurulu’nda Borçlar Hukuku ve Eser Sözleşmeleri üzerine ders veren Ali SELEK, çeşitli kurumların hukukçulara yönelik vermiş olduğu meslek içi eğitim seminerlerde de eğitimci olarak yer almış olup LİBRA AKADEMİ bünyesinde eğitim vermeye devam etmektedir.

LİBRA Bilişim Danışmanlık Basın Yayın Eğitim İnşaat Emlak İletişim Sanayi Limited Şirketi’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali SELEK, hâlen avukatlık ve arabuluculuk yapmaya devam etmektedir.